ROZVOZ POLEDNÍHO MENU A JÍDEL ZE STÁLÉ NABÍDKY JÍDELNÍHO LÍSTKU 

Trčíte doma kvůli karantény, ale máte chuť na pořádný oběd Nařídil vám šéf home office, ale Vy nestíháte stát u plotny? Máme pro vás řešení - ROZVOZ POLEDNÍHO MENU a jídel z JÍDELNÍHO LÍSTKU

Objednávejte 9:00-19:00 (Rozvoz od 10:30) - volejte na 734223994 nebo 734465181. 

Rozvoz Nošovice a okolí , (Frýdek-Místek) 20kč - Platba hotově, kartou nebo papírovými stravenkami.

Cena obalu 5 Kč za menu box.

Dále nabízíme možnost krátkodobého ubytování (1hod.) za smluvní ceny s možnosti využití hotelové restaurace. 

V souladu s nařízením vlády a při zachování maximálních hygienických předpisů Vám v našich prostorách nabízíme možnost konání svatebních a smutečních hostin s kapacitou do 10 hostů.

Po dobu naší provozní doby je k dispozici i naše výdejní okénko pro jídlo a skvělý Radegast v PET lahvích.

Děkujeme za přízeň a podporu.

1/8

YOUR GATEWAY TO THE BESKYDY MOUNTAINS

WELCOME

WROTE ABOUT US

 

Welcome to us. We are a newly reconstructed Radegastův šenk  - hotel with a restaurant, bowling, conference and sociable facilities, and an e-bike rental and charger. Our unique location in the gate of the Beskydy Mountains gives you a pleasant opportunity to use us to stop on the way to the mountains. We will refresh you and give you an honest meal, with the possibility of sitting with friends with a unique view to Lysá Hora. You can also use accommodation to explore the beauties of the Beskydy. There are the possibility for the organization of family and corporate events, social events, conferences, and training. Our facilities and professional staff are always ready to take care of you carefully. We will be happy to welcome you at any time.

Ivo Vondrák,  County Representative of Moravian-Silesian Region:

„This is not just about ‚šenk‘, but there are cultural opportunities and great hall. So it is fulfilled the goal of putting things together. It's not just about beer, but there can be performances and also people can meet here. "

Jiří Myšinský, Mayor of  Nošovice:

„We wanted to create perfect multicultural facilities for our citizens and visitors of Nošovice. Given the number of visitors in Nošovice, we think that it could be really such a gateway to the Beskydy Mountains and people will be happy to return here."

OUR PARTNERS

1/5

WE ACCEPT CARDS

TEL: +420 558 431 703

E-MAIL: info@radegastuvsenk.cz

Nošovice 88

739 51 Nošovice

Czech Republic

  • Facebook
  • Instagram